Сервер восточноевропейской археологии

 Археология
Info Сделать стартовой страницей

Як діє креатин?

11.09.2017

i

Креатин є однїєю з найбільш робочих добавок у всьому спортивному харчуванні, і результати його застосування (при правильно підібраній формі і дозуванні) помітні вже через 3-4 дні після початку прийому. В цій статті буде описаний механізм дії креатину, як вибрати підходящий вид і як правильно приймати цей препарат.

Передбачуючи можливі питання, треба сказати, що креатин ні в якому разі не відноситься до стероїдних або гормональних препаратів, і його вживання не дає побічних ефектів.

Отже, креатин – це азотовмісна карбонова кислота, яка слугує для обміну енергії: бере участь у синтезі АТФ. АТФ необхідні для скорочення м'язової тканини. У людському організмі креатин присутній у формі креатинфосфату, а його кількість -– як раз така, що необхідна для нормальної фізичної активності та тренувань. Однак, якщо ви хочете підвищувати свою м'язову витривалість (тобто збільшити період часу, протягом якого ваші м'язи можуть знаходитися в напрузі), то доцільно приймати додатковий креатин.

Додатково прийнятий креатин відкладається в м'язовій тканині і включається в роботу, коли креатинфосфат закінчується. Таким чином стає можливим здійснити на 3-7 повторень більше в одному підході (саме зі звичною робочою вагою), у тому числі останнє «відказне» повторення без допомоги партнера. Тобто фактично сила зразу не росте, а збільшується саме витривалість, але, як результат, з часом підвищується і 1 МП. При цьому результат відчувається вже на 3-4 день після початку прийому. Після закінчення курсу прийому результати не зникають.

А що робити, якщо вже тиждень п’єш креатин, а ніяких змін немає? Це означає, що креатин моногідрат (який ви, швидше за все, і купили: це найбільш популярна форма речовини) на вас просто не діє – як і на 20-40% всіх людей. Це пов'язано з особливостями травної системи. У такому випадку потрібно купити креатин гідрохлорид, який працює для 99% людей.

Приймається креатин наступним чином: по порції зранку (не раніше ніж за 2 години до тренування) і безпосередньо після тренування. В дні відпочинку – тільки зранку. Моногідрат вимагає «завантажувального тижня» (якщо раніше ви не приймали креатинові добавки): перші 7 днів пити по 7-8 порцій. У день також необхідно випивати мінімум 2 літра води і не пити забагато кави. Через місяць прийому необхідно зробити перерву на 1,5-2 тижні, оскільки організм звикає до добавки і вже не сприймає її як додаткову кількість креатину.

Джерело: lifedon.com.ua

 
Сервер восточноевропейской археологии - 2023.
Все права защищены.
Rambler's Top100 Service Яндекс.Метрика